Skip primary navigation
JAGUAR КИЇВ ЗАХІД
skip.tertiary.navigation

ЕЛЕКТРИЧНА РЕВОЛЮЦІЯ

Коли Томас Паркер створив перший в історії електромобіль у 1884 році, навряд чи він уявляв, що революція у автомоібль прмисловості відбудеться лише у 21 столітті.

bg-modelDisplay

Як виявилось, двигуни внутрішнього згорання мали значно більше переваг ніж електричні батареї, проте ця ситуація змінюється сьогодні.

Швидкий прогрес у технологіях акумуляторних батарей дає змогу автовиробникам економічно ефективно виробляти потужні, високоефективні гібридні та повністю електричні транспортні засоби. На початку цього року Jaguar з’явився в усіх заголовках, представивши I-PACE, перший електричний автомобіль бренду. I-PACE розганяється від 0 до 100 км\год всього за 4,8 секунди, а з діапазоном ходу у 470 кілометрів - I-PACE змінює правила гри, змінює сприйняття електричних транспортних засобів, змінює все.

Цей електромобіль захоплює з першого погляду, адже він не гидке каченя, якими звикли бачити електромобілі, це потужний, бажаний та розкішний красень. У перше в історії, у 2017 році, кількість проданих гібридних транспортних засобів перейшла за мільйонну позначку. У Норвегії, кожен третій проданий автомобіль- електричний. Уряди країн, від Франції до Індії та Китаю нещодавно оголосили, що впродовж найближчих двох десятиліть буде припинено або масово скорочено виробництво та продаж автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Реалії сьогодення штовхають кожного до переходу на електричні транспортні засоби.

В основі електрифікації лежить глобальне бажання та необхідність слідуванню чіткої екологічної політики та програми сталого розвитку. Електрокари допоможуть значно скорити викиди шкідливих газів і зменшити рівень шуму великих міст, тим самим зробивши наші вулиці більш чистими та тихими. Але переваги електричних транспортних засобів виходять за межі їх позитивного впливу на навколишнє середовище. З меншою кількістю механічних частин, електрокари значно лечше комп’ютеризувати та вивести на абсолютно новий рівень автономне водіння. У деяких шташах США автономні транспортні засоби стали нормою, і зовсім скора ця норма пошириться на весь світ. Вони не лише гарантуватимуть безпечне водіння, вони також подарують багато вільного часу, якого так часто нам не вистачає: тепер ви зможете відірвати очі від дороги та використати час більш продуктивно під час ваших щоденних поїздок. Це і є баченням майбутнього бренду Jaguar. Парнерство із компанією Waymo підносить на новий рівень автономні технології втілені у I-PACE, створюючи перше у світі автономне електричне таксі преміум класу.

Електрифікація також трансформує інші форми міського транспорту. У містах по всьому світу з'являються послуга спільного використання мопедів та велосипедів, що працюють на батареях. Орендуйте та оплачуйте за лічені секунди та прогляньте по новому на подорожі містом.

Успіх електричної революції залежить від добре розвиненої інфраструктури зарядних станцій. Окрім домашньої або вуличної зарядки, власники електрокарів незабаром зможуть швидко зарядити свої батареї у супермаркетах, офісі або тренажерному залі. Подібно до смартфонів, бездротові зарядні станції стануть новим курсом у ері електрифікації. Жодних кабелів, просто паркуйте над зарядним пристроєм на землі - особливо зручно для автономних транспортних засобів. Врешті-решт, електромобілі зможуть заряджатися під час руху спеціальними електрифікованими дорогами. Це може навіть призвести до нових бізнес-моделей, причому розумні автомобілі зможуть відправляти додаткову енергію назад до мережі.

Ера електрифікації не зупиняється лише на наземному транспорті. Небо та океан також будуть електрифіковані. Міська електричні повітряні та паромні перевезення, звучить як як наукова фантастика? Уже ні, перші успішні випробування уже проведено, нам залишається бути свідками нових змін.

Сьогодні ми стали свідками революції електрифікації. Зміни, які ми спостерігаємо, можуть назавжди змінити стиль нашого життя.

 

Текст: Джефф Пултон / Меліса Грей-Вард
Фото: Getty Images / Музей Шенектеді Музей Залу електричної історії CORBIS, iStock / Chesky W, Йоакім Крегер